Як обрати базовий крем на зиму?

Який він — ідеальний крем на холодний сезон? Чи існує такий взагалі? На всі «кремові» запитання відповідаємо у статті!

Зволожувальний чи відновлювальний? А може живильний? Яка взагалі різниця між ними?

Так-так, про вибір крему, зокрема, на холодний зимовий період можна почути всяке-різне. Хтось стверджує, що головна функція крему — зволоження, інші кажуть, що він повинен якісно живити шкіру, а дехто впевнений, що взимку зволожувальні креми табу, бо вони лиш погіршують ситуацію. Або ж, ще версія, наче зранку потрібен зволожувальний, а на ніч відновлювальний(чи навпаки))

То де ж правда? Пропонуємо знайти її разом!

Зволоження, відновлення чи живлення — в чому різниця?

Свого часу креми в мас-маркеті ділилися лиш на кілька категорій: зволожувальні, відновлювальні, живильні, ну і ще на денні та нічні. Тоді вони відрізнялися здебільшого тільки текстурою.

Що змінилося зараз? Насправді багато чого. Б’юті-індустрія активно розвивається, на ринку представлені сотні варіантів різноманітних засобів для будь-яких запитів та потреб. Що не змінилося? Поділ кремів за текстурою на зволожувальні, відновлювальні, живильні. Для того, щоб зрозуміти чому це не зовсім окей, пропонуємо трішки покопатися в поняттях: що таке зволоження, відновлення та живлення?

Зволоження — це підтримка оптимального рівня вологи у шкірі. Тобто доставлення та утримання води в шарах шкіри. За це відповідають хумектанти. Вони проникають в роговий шар епідермісу, притягують вологу як з навколишнього середовища, так і з нижніх шарів рогового шару та перешкоджають її випаровуванню.

І ні, це не якісь незрозумілі інноваційні компоненти. Хумектантами є гіалуронова кислота, гліцерин, пантенол, екстракт або сік алое, сечовина, ніацинамід, гліколі та деякі інші компоненти, з якими тобі точно доводилося зустрічатися на зворотах своїх баночок.

Вони в більшій чи меншій кількості присутні практично у всіх кремах, а особливо їх багато у рідких засобах(тонерах, сироватках), а також в кремах з гелевою текстурою, лосьйонах та емульсіях.

Відновлення — це укріпленння захисного бар’єра, та регенерація пошкоджених ділянок. Метою цього процесу є допомога шкірі відновити свою природну бар’єрну функцію, а також захист від втрати вологи та впливу агресивних зовнішніх факторів.

Саме за це відповідають емоленти: цераміди, жирні кислоти, холестерол, сквалан, лецитин, рослинні олії і тд.

Живлення — це більш рекламний термін, який не має безпосереднього стосунку до шкіри. Адже вона нічим не живиться, тож це не зовсім коректно. В народі «живильним» або ж «поживним» зазвичай називають крем щільної текстури. Він якраз таки, насичений великою кількістю емолентів, які виконують функцію відновлення(про яке ми згадували вище).

Денний та нічний крем — чи є сенс у цьому поділі?

Запам’ятай: розподіл базових кремів на денні та нічні — це маркетинг. У масмаркеті ці продукти відрізняються переважно текстурою: «денні» креми легкі та швидко вбираються, тоді як «нічні» — щільніші. Тож насправді в такому поділі нема сенсу, адже навряд чи ти помітиш різний ефект від їхнього використання.

Інша справа — поділ доглядових засобів(не лише кремів) на денні та нічні за компонентами. Так, є певні активи, які рекомендовано наносити виключно на ніч(ретинол, кислоти), а є ті, які краще працюють вранці(некислий вітамін С). Також логічно, що виключно в ранковій рутині використовуються сонцезахисні креми. АЛЕ це не стосується базових кремів.


Основні функції базового крему для обличчя

Пропонуємо врешті розібратись, що насправді має робити базовий крем, незалежно від сезону:

  • зволожувати
  • відновлювати захисний бар’єр
  • укріплювати захисний бар’єр
зверни увагу: крем є лише частиною базового догляду і працює в комплексі з іншими засобами. Зокрема, для якісного глибокого зволоження одного крему, швидше за все, буде недостатньо. Для цього необхідні засоби рідких текстур(тонери, сироватки, емульсії). Вони забезпечать доставлення води в шкіру, а крем вже буде утримувати цю воду всередині.

Чи є сенс купувати новий крем щосезону?

Як і в будь-яких інших питаннях щодо підбору догляду, наша головна порада: завжди слухай свою шкіру. Вона підкаже.

Якщо твій крем тобі однаково комфортний в будь-яку пору, не потрібно купувати йому заміну тільки тому, що так сказав відомий блогер. Та все ж, зима — це період, коли шкіра може потребувати додаткового захисту та відновлення. Тож, якщо шкіра стала сухішою, більше лущиться чи реагує на холод подразненням, варто переглянути свій догляд.


Як обрати крем на зиму?

  1. Вибери комфортну для себе текстуру. Забудь про те, що зимовий крем має бути суперщільним. Це зовсім не так. Сучасний б’юті-ринок пропонує засоби на будь-який смак і можна знайти круті креми для відновлення з комфортною текстурою.
  2. Дивись на склад. Хороший зимовий крем містить хумектанти для доставлення вологи(гіалуронова кислота, гліцерин, пантенол), емоленти для відновлення та укріплення захисного бар’єра (цераміди, жирні кислоти, рослинні олії, сквалан) і, наприклад, якщо шкіра дуже суха, атопічна, з порушеним захисним бар’єром — оклюзиви(воски, парафін, ланолін).