Молочна кислота: чому з нею варто дружити?

Кому підійде молочна кислота та якого ефекту від неї очікувати?
P.S. Суха шкіра точно оцінить знайомство з цим активом)

У світі кислот, потужних активів та б’юті-інновацій молочній кислоті дедалі частіше доводиться ховатися в тіні. Здається, наче починають забувати настільки це дивовижний компонент, в якому м’яка дія поєднується з wow-ефектом. Тож ми тут, щоб вивести її «в люди» і нагадати, чому з нею дружити)

Що таке молочна кислота і кому вона підходить?

Молочна кислота є найм’якшою серед альфа-гідроксикислот (AHA). Вона може похвалитися крутою здатністю зволожувати шкіру та водночас делікатно відлущувати відмерлі клітини. Саме за це її дуже полюбляє суха та чутлива шкіра, однак молочна кислота підходить абсолютно всім і використовується навіть у догляді за шкірою з псоріазом.

Якщо ти хочеш покращити текстуру шкіри та освіжити її вигляд без ризику подразнень, тоді цей актив для тебе. Молочна кислота — однозначно топовий варіант для тих, хто тільки починає знайомитися з кислотами в догляді. Однак миттєвих результатів від неї очікувати не варто: бажаний ефект ти побачиш через деякий час.

В чому сила молочної кислоти?

Як ми вже зазначали, молочна кислота має унікальну здатність одночасно працювати на двох рівнях: як ексфоліант і як зволожувальний компонент. Її молекула достатньо велика, і проникає лише в поверхневі шари шкіри, що робить її безпечною навіть для чутливої шкіри. Вона поступово і м’яко розчиняє зв’язки між ороговілими клітинами, стимулюючи їхнє відлущення, без ризику подразнень. Мало того, молочна кислота допомагає зберігати вологу у верхніх шарах епідермісу, що позитивно впливає на рівень гідратації, еластичність і загальний стан і вигляд шкіри.

Якого ефекту варто очікувати від використання молочної кислоти?

  • покращення тону і текстури шкіри
  • ексфоліація без подразнень
  • підтримка мікробіому шкіри та pH
  • зволоження та покращення еластичності

Як використовувати молочну кислоту в догляді за шкірою?

  1. Вибір концентрації. Продукти з молочною кислотою бувають різної сили — від низьких концентрацій (5-10%) для зволоження до більш високих концентрацій (10-30%) щоб отримати ексфоліативний ефект.
  2. Частота використання. Молочна кислота є максимально комфортною і підходить навіть для щоденного використання, однак якщо ти новачок у кислотах варто почати з одного-двох разів на тиждень, поступово збільшуючи частоту.
  3. Комбінації з іншими засобами. Молочна кислота добре поєднується з багатьма інгредієнтами, однак не варто комбінувати засоби з молочною кислотою із засобами з ретиноїдами чи іншими кислотами в одній рутині, щоб не викликати подразнення(якщо ці компоненти поєднані в одному продукті в межах одної формули, тоді окей).
  4. Захист від сонця. Попри свою м’якість та делікатність, молочна кислота здатна підвищувати фоточутливість шкіри, тож SPF у ранковій рутині — твій мастхев.