Очищення шкіри: ділимось секретами

Яким має бути якісне очищення, щоб отримати здорову шкіру, а не нашкодити їй?

Очищення шкіри — один з трьох слонів базового догляду. Якими б дорогими та ефективними не були твої баночки, без етапу очищення бажаного результату ти не отримаєш.

То яке воно, якісне очищення? З’ясуймо з нашими б’юті-гіками!

Чому щоденне очищення — це важливо?

Щодня твоя шкіра стикається з величезною кількістю забруднень. А ще вона містить сальні та потові залози, які виділяють себум та піт, які змішуються з цими забрудненнями. А тепер уяви, що ти поверх цієї суміші з поту, жиру та пилу наносиш догляд: улюблену сироватку та крем. Як думаєш, що трапиться?

В кращому випадку, ти просто не отримаєш бажаного ефекту від догляду і розчаруєшся. Однак більш ймовірно, що на тебе чекатимуть забиті пори, висипання, тьмяність, лущення, та інші неприємні відчуття.

Тож очищенням краще не нехтувати.

Яким має бути щоденне очищення шкіри?

Схема щоденного очищення максимально зрозуміла і проста:

Вечірній догляд: демакіяж + вмивання

Ранковий догляд: вмивання

У тебе може виникнути цілком логічне запитання: «Якщо я не роблю мейк та не використовую декоративну косметику, демакіяж мені не потрібен?»

Наша відповідь: однозначно потрібен!

Демакіяж потрібен всім

Незалежно від того чи робиш ти мейк, чи ні, ми рекомендуємо використовувати засіб для демакіяжу, адже він очищає шкіру не лише від косметики, а й від сонцезахисного крему, накопиченого в порах себуму та інших забруднень, з якими пінка чи гель не можуть впоратись повністю.

Як обрати засіб для демакіяжу?

Особливих правил вибору засобу для першого етапу твого вечірнього очищення нема, тож найефективнішим буде метод спроб. Так ти краще зрозумієш вподобання своєї шкіри і зможеш визначити що для тебе є найбільш комфортним(головне не захоплюйся експериментами).

Сьогодні на ринку є безліч різноманітних засобів для демакіяжу для різних типів та потреб шкіри, однак основними форматами є міцелярна вода та гідрофільні засоби.

Міцелярна вода

Міцелярна вода містить міцели дрібні частинки, які притягують на себе часточки бруду та жиру, і таким чином очищають поверхню шкіри. Якщо твої пори не потребують глибокого очищення, або використання гідрофільних засобів провокують небажані реакції шкіри, міцелярна вода швидше за все тобі сподобається.

Гідрофільна олія

Гідрофільна олія працює за принципом «подібне розчиняє подібне». На відміну від міцелярки, яка працює поверхнево, гідрофільна олія проникає в пори глибше та очищує більш якісно. Якщо твоїй шкірі неприємне механічне тертя ватним диском, використання гідрофілки буде для неї більш комфортним, ніж міцелярки.

Гідрофільний бальзам

Гідрофільний бальзам має такий самий принцип дії, як і олія. Вони максимально комфортні у використанні, однак не завжди підходять схильній до жирності та закупорюванню пор шкірі, через загущувачі у складі в такому випадку рекомендуємо придивитися до олій або бальзамів легкої текстури.

Як обрати очисник для шкіри ?

Вибір очисників на б’юті-ринку величезний: гелі, пінки, креми, бальзами. Ти можеш спробувати різні та обрати для себе найкомфортніший варіант. Єдине на що важливо орієнтуватися очисник для обличчя має бути м’яким і не має стягувати чи сушити шкіру: жодних сульфатів(SLS/SLES), жирних кислот(Stearic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid в поднанні з Sodium hydroxide), спирту чи абразивів.

  • Для сухої та чутливої шкіри: обирай кремові м’які очисники, слабо піняться і делікатно очищують.
  • Для жирної або комбінованої шкіри: обирай гелі або пінки з вмістом саліцилової кислоти, які допомагають контролювати вироблення себуму та очищати пори.

Приклади базових очисників:

Кілька б’юті порад для комфортного очищення

  1. Подвійне очищення. Спочатку використовуй засіб для демакіяжу, а потім гель або пінку для повного очищення. Змивати засіб для демакіяжу обов’язково(навіть міцелярку)
  2. Температура води має значення. Використовуй воду кімнатної температури — гаряча вода може пошкодити шкірний бар’єр.
  3. Нанось на обличчя попередньо спінений очисник. Перш ніж наносити на обличчя очисник, спінь його в долонях, а вже отриману піну нанось на вологе обличчя. Виняток пінки для вмивання(адже вони вже спінені;))
  4. Ретельно змивай. Залишки очисників на обличчі можуть викликати подразнення.
  5. Пам’ятай про зволоження. Відразу після очищення використовуй тонер, сироватку або емульсію та продовжуй свою звичну рутину.